REKLAMA
Znaleziono 461 wyników
Najstarszy amerykański bank stawia na Wrocław! Nowe wielkie biuro i nowe miejsca pracyartykuł
Pokaż artykuł
Najstarszy amerykański bank stawia na Wrocław! Nowe wielkie biuro i nowe miejsca pracy
Kolejny światowy gigant stawia na stolicę Dolnego Śląska. BNY Mellon, dostawca platformy, dzięki której przedsiębiorcy budują swoje firmy, a osoby fizyczne swoje majątki, obecny jest we Wrocławiu już od ponad 13 lat. W ubiegłym roku ogłosił rozszerzenie tu swojej działalności. W stolicy Dolnego Śląska otworzył też oddział Banku Europejskiego w ramach swoich struktur. Teraz ten amerykański bank przeniósł swoje biura do nowoczesnego biurowca w Centrum Południe. Zajmie całą powierzchnię biurową budynku II fazy wrocławskiego kompleksu Centrum Południe – łącznie około 20 300 metrów kwadratowych, zlokalizowanych na 13 piętrach.
ENEL-MED otworzy dwie nowe przychodnie medyczne we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
ENEL-MED otworzy dwie nowe przychodnie medyczne we Wrocławiu
Największa polska firma medyczna Grupa ENEL-MED zdecydowała się otworzyć dwie nowe przychodnie medyczne w stolicy Dolnego Śląska. Obie powstaną w centrum miasta, w dobrze skomunikowanych lokalizacjach.
Polenergia stawia na rozwój, zakup, budowę i eksploatację projektów OZEartykuł
Pokaż artykuł
Polenergia stawia na rozwój, zakup, budowę i eksploatację projektów OZE
Polenergia uruchomi program Zielonych Obligacji. Zarząd największej polskiej prywatnej grupy energetycznej podjął uchwałę o ustanowieniu programu, którego celem jest finansowanie rozwoju, zakupu, budowy i eksploatacji Zielonych Projektów. Papiery dłużne emitowane w tej formule spełnią kryteria Green Bond Principles, opracowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Rynku Kapitałowego. Obligacje emitowane będą w seriach i oprocentowane, a ich łączna maksymalna wartość nominalna została ustalona na miliard złotych. Polenergia planuje pierwszą emisję Zielonych Obligacji do końca 2024 roku.
Morska farma wiatrowa Polenergii i Equinora z pozwoleniem na budowęartykuł
Pokaż artykuł
Morska farma wiatrowa Polenergii i Equinora z pozwoleniem na budowę
Coraz bliżej rozpoczęcia realizacji nowej, wielkiej, wspólnej inwestycji polskiej, prywatnej grupy energetycznej Polenergia i norweskiej firmy Equinor. Wojewoda Pomorski wydał pozwolenie na budowę dla morskiej farmy wiatrowej Bałtyk 2. Będzie liczyć 50 turbin o łącznej mocy 720 MW. Decyzja o pozwoleniu na budowę, zgodnie z przepisami ustawy o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych, podlega natychmiastowemu wykonaniu.
Bumech podpisuje umowę dzierżawy KWK Silesia. To szansa na zachowanie miejsc pracy i stabilność regionuartykuł
Pokaż artykuł
Bumech podpisuje umowę dzierżawy KWK Silesia. To szansa na zachowanie miejsc pracy i stabilność regionu
Bumech S.A. podpisał umowę dzierżawy Kopalni Węgla Kamiennego SILESIA w Czechowicach-Dziedzicach. Zawarcie umowy to kolejny etap działań zmierzających do utrzymania działalności wydobywczej kopalni oraz zachowania miejsc pracy, a także ważny sygnał stabilizacji dla lokalnej społeczności.
Amerykański gigant zbrojeniowy i Niewiadów Polska Grupa Militarna chcą produkować w Polsce 180 tys. sztuk amunicji kalibru 155 mm rocznieartykuł
Pokaż artykuł
Amerykański gigant zbrojeniowy i Niewiadów Polska Grupa Militarna chcą produkować w Polsce 180 tys. sztuk amunicji kalibru 155 mm rocznie
Podpisanie umowy ramowej stanowi kolejny etap współpracy zapoczątkowanej porozumieniem (MoU), zawartym we wrześniu ubiegłego roku. W relatywnie krótkim czasie strony przeszły od deklaracji do sformalizowanych ustaleń umożliwiających realizację wspólnych projektów przemysłowych i rynkowych w Polsce.
Polska firma chce kupić od węgierskiego miliardera Wratislavia Tower we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma chce kupić od węgierskiego miliardera Wratislavia Tower we Wrocławiu
Jeden z najbardziej charakterystycznych budynków w ścisłym centrum Wrocławia – Wratislavia Tower może po raz kolejny zmienić właściciela. Należący obecnie do węgierskiego miliardera Petera Gyorgy Futo i jego firmy Futureal, kompleks zlokalizowany na Starym mieście, kilkaset metrów od wrocławskiego rynku, chce kupić polska firma notowana na warszawskiej giełdzie.
Duży, międzynarodowy inwestor kupił atrakcyjną działkę w centrum Wrocławiaartykuł
Pokaż artykuł
Duży, międzynarodowy inwestor kupił atrakcyjną działkę w centrum Wrocławia
Kolejna duża transakcja na rynku inwestycyjnym w Polsce. Jeden z największych deweloperów w Polsce, Develia S.A. podpisała przyrzeczoną umowę sprzedaży nieruchomości przy ul. Kolejowej w centrum Wrocławia ze spółką zależną od AFI Europe, międzynarodowego inwestora projektów biurowych, handlowych i mieszkaniowych. Cena transakcji to 50,5 mln zł.
[Lublin] Ceniony polski architekt zaprojektował budynek mieszkalny w Lublinieartykuł
Pokaż artykuł
[Lublin] Ceniony polski architekt zaprojektował budynek mieszkalny w Lublinie
Stanisław Fiszer, wybitny polski architekt z międzynarodowym dorobkiem artystycznym, zaprojektował o...
[Warszawa] UNIBEP S.A. wybuduje budynek na Woli za niemal 101 mln złartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] UNIBEP S.A. wybuduje budynek na Woli za niemal 101 mln zł
Giełdowa spółka budowlana rozpoczęła współpracę z OKAM Capital. Na zlecenie inwestora UNIBEP S.A. zb...
[Warszawa] Nowy biurowiec w ofercie Unidevelopmentartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Nowy biurowiec w ofercie Unidevelopment
Firma Unidevelopment nabyła 100% udziałów w spółce celowej Wola House powołanej do realizacji biurow...
[Wrocław] Wrocławski lider bije kolejne rekordy – historyczne wyniki Vantage Development w 2015 r.artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Wrocławski lider bije kolejne rekordy – historyczne wyniki Vantage Development w 2015 r.
Grupa Vantage Development ma za sobą najlepszy okres w historii, co doskonale widać po wynikach za 2...
[Warszawa] Doskonały Ethos z certyfikatem BREEAMartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Doskonały Ethos z certyfikatem BREEAM
Ethos, projekt realizowany przez Kulczyk Silverstein Properties przy Placu Trzech Krzyży jest nie ty...
[Wrocław] Wrocławski XTPL może zrewolucjonizować produkcję ogniw fotowoltaicznych i wyświetlaczy dotykowychartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Wrocławski XTPL może zrewolucjonizować produkcję ogniw fotowoltaicznych i wyświetlaczy dotykowych
Rozwiązanie wrocławskiej spółki technologicznej XTPL może zrewolucjonizować produkcję ogniw fotowolt...
[Dolny Śląsk] SELENA Labs wybuduje w Dzierżoniowie Centralne Laboratorium Badawczo-Rozwojoweartykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] SELENA Labs wybuduje w Dzierżoniowie Centralne Laboratorium Badawczo-Rozwojowe
SELENA – globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej wybuduje w Dzierżoniowie swoje nowe Cent...
[mazowieckie] Firma z branży samochodowej wprowadza się do MLP Pruszków IIartykuł
Pokaż artykuł
[mazowieckie] Firma z branży samochodowej wprowadza się do MLP Pruszków II
Deweloper MLP Group SA przekazał firmie Auto Partner SA powierzchnię magazynową w parku MLP Pruszków...
[Dolny Śląsk] Szwedzki koncern Essity (dawniej SCA Hygiene Produts) planuje rozbudowę fabryki w Oławieartykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] Szwedzki koncern Essity (dawniej SCA Hygiene Produts) planuje rozbudowę fabryki w Oławie
Szwedzki koncern Essity (dawna nazwa: SCA Hygiene Products) – jedna z największych zagranicznych fir...
Zmiany w Archicom – część akcji przejmie Echo Investmentartykuł
Pokaż artykuł
Zmiany w Archicom – część akcji przejmie Echo Investment
Jeden z największych polskich deweloperów Echo Investment S.A. przejmie pakiet większościowy firmy A...
firma
Pokaż firmę
Centrum Nowoczesnych Technologii S.A.
Sosnowiec, Partyzantów 11
W Polsce powstanie nowa, wielka kopalnia miedzi? artykuł
Pokaż artykuł
W Polsce powstanie nowa, wielka kopalnia miedzi?
Po wielu latach zawieszenia, na realizację w Polsce, ma w końcu szansę wielka inwestycja. Kanadyjska spółka górnicza Lumina Metals rozpoczęła starania o koncesję wydobywczą rud miedzi w Nowej Soli, w województwie lubuskim, w południowo-zachodniej części Polski. W kwietniu tego roku spółka Zielona Góra Copper, należąca do Lumina Metals Corp. (działającej dawniej w Polsce pod nazwą Miedzi Copper), otrzymała od Ministerstwa Klimatu i Środowiska akceptację dokumentacji geologicznej złoża rud miedzi i srebra Nowa Sól kategorii rozpoznania złoża kopaliny C1.
REKLAMA